مصارف پی وی سی

مصارف پی وی سی

مصارف پی وی سی

مصارف پی وی سی

پی وی سی کاربردهای مختلفی دارد در ساختمان و ساخت و ساز، مراقبت های بهداشتی، الکترونیک، خودرو و سایر بخش ها، در محصولات مختلف از لوله کشی و سایدینگ، کیسه های خون و لوله، سیم و سیم استفاده می شود.

بررسی اجمالی

حدود سه چهارم کل پی وی سی تولید شده به کاربردهای ساختمانی و ساخت و ساز طولانی مدت اختصاص می یابد. از آنجایی که پی وی سی در برابر رطوبت و سایش مقاوم و مقاوم است، برای روکش‌ها، پنجره‌ها، سقف‌ها، نرده‌ها، عرشه، دیوارپوش‌ها و کف‌پوش‌ها مناسب است.

پی وی سی به بسته بندی کمک می کند تا از محتویات آن محافظت کند. پی وی سی شفاف برای داروهای بدون نسخه مقاوم در برابر دستکاری و بسته بندی برای محصولات مصرفی استفاده می شود. فیلم پی وی سی سفت و سخت در بسته بندی تاول و تاشو برای کمک به محافظت از داروها، محصولات مراقبت شخصی و کالاهای خانگی استفاده می شود.

پی وی سی نقش ایمنی حیاتی در توزیع داروی نجات دهنده از طریق کیسه های IV و لوله های پزشکی ایفا می کند. کیسه های جمع آوری خون پی وی سی طب سرپایی را تقویت کرده اند و به عنوان پایه ای برای بانک های خون مدرن عمل می کنند.

استفاده و مزایا

پی وی سی می‌تواند مانند لوله‌های صنعتی سفت، به اندازه پوشش پلاستیکی انعطاف‌پذیر باشد و مانند دیوارپوش نازک و انعطاف‌پذیر باشد. همچنین می تواند کاملا شفاف باشد یا با هر رنگ دلخواه مطابقت داشته باشد.

ساختمان و ساخت و ساز

حدود سه چهارم کل پی وی سی تولید شده به کاربردهای ساختمانی و ساخت و ساز طولانی مدت می رسد. مطالعات چرخه عمر نشان می‌دهد که PVC/وینیل در حفاظت از محیط‌زیست از نظر انتشار کم گازهای گلخانه‌ای و حفظ منابع و انرژی مؤثر است.

از آنجایی که پی وی سی در برابر رطوبت و سایش مقاوم و مقاوم است، برای روکش‌ها، پنجره‌ها، سقف‌ها، نرده‌ها، عرشه، دیوارپوش‌ها و کف‌پوش‌ها ایده‌آل است. وینیل مانند برخی از مصالح ساختمانی خورده نمی شود، نیازی به رنگ آمیزی مکرر ندارد و می توان آن را با محصولات تمیز کننده ملایم تمیز کرد.

سایدینگ و ویندوز

پی وی سی به تولید قاب‌های کناری و پنجره‌ای کمک می‌کند که بسیار بادوام، مقرون‌به‌صرفه و به صرفه‌جویی در مصرف انرژی هنگام گرمایش و سرمایش خانه‌ها کمک می‌کند. در واقع پنجره های وینیل سه برابر پنجره های آلومینیومی عایق حرارتی دارند.

سیم کشی و کابل

پی وی سی قادر است در شرایط سخت پشت دیوارهای ساختمان – مانند قرار گرفتن در معرض تغییر دما و رطوبت – برای عمر ساختمان مقاومت کند. در نتیجه یکی از رایج ترین و قابل اعتمادترین مواد مورد استفاده در سیم کشی و کابل برق است.

لوله های آب

پی وی سی به صرفه جویی در انرژی و آب با ایجاد لوله های عملاً بدون نشتی که مستعد خوردگی نیستند و در برابر استرس محیطی مقاوم هستند، کمک می کند.. عدم تجمع رسوبات در لوله های PVC باعث بهبود عملکرد و افزایش بهره وری انرژی می شود.

بسته بندی

از آنجایی که پی وی سی انعطاف پذیر بادوام، قابل اعتماد و وزن سبک است، به بسته بندی کمک می کند تا وظیفه خود را برای حفظ یکپارچگی محصولات داخل، از جمله داروها، انجام دهد. پی وی سی شفاف در داروهای بدون نسخه مقاوم در برابر دستکاری و بسته بندی برای محصولات مصرفی استفاده می شود. فیلم وینیل سفت و سخت در بسته بندی تاول و تاشو برای محافظت از داروها، محصولات مراقبت شخصی و سایر کالاهای خانگی استفاده می شود.

مراقبت های بهداشتی

پی وی سی نقش ایمنی حیاتی در توزیع داروی نجات دهنده از طریق کیسه های IV و لوله های پزشکی ایفا می کند. .ظهور کیسه‌های جمع‌آوری خون پی‌وی‌سی پیشرفت مهمی بود، زیرا کیسه‌های خون انعطاف‌پذیر و نشکن هستند و توسعه پزشکی سرپایی را افزایش داده و به عنوان پایه‌ای برای بانک‌های خون مدرن عمل می‌کنند.

محصولات خانگی

مقرون به صرفه بودن، دوام و مقاومت در برابر آب پی وی سی را برای محصولاتی مانند کت های بارانی، چکمه ها و پرده های دوش ایده آل می کند.

نکات ایمنی

بسیاری از محصولات پی وی سی برای برآورده کردن الزامات ویژه تعیین شده توسط مقامات نظارتی یا سایر استانداردها تأیید شده اند. لوله pVC برای تحویل آب آشامیدنی باید توسط NSF International تأیید شود تا با مقررات ایمنی آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده (EPA) مطابقت داشته باشد. محصولات پزشکی و تماس با غذا باید با مقررات سازمان غذا و داروی ایالات متحده مطابقت داشته باشند.

در حالی که برخی از محصولات جدید پی وی سی دارای بو هستند، مقدار کمی از ترکیبات آلی فرار ساطع شده به سرعت از طریق تهویه معمولی از بین می‌رود – در واقع، آزمایش‌ها نشان داده‌اند که بوی اولیه دیوارپوش‌های وینیل بسیار سریع‌تر از بوهای اغلب رنگ‌ها از بین می‌رود. محصولات وینیل می‌توانند الزامات VOC پایین را در استانداردهایی مانند FloorScore®، Green Label Plus و GRENGUARD برآورده کنند.

وینیل با پلیمریزاسیون (به هم پیوستن) یک ماده شیمیایی به نام وینیل کلرید تولید می شود. مقررات به شدت سطوح وینیل کلرید را در محل کار و انتشار گازهای گلخانه ای از کارخانه های تولیدی محدود می کند. سازندگان تا حد ممکن کلرید وینیل را به پی وی سی تبدیل می کنند تا از این ماده خام حداکثر استفاده را ببرند، سپس بخار را برای جدا کردن کلرید وینیل باقی مانده به PVC اعمال می کنند تا سطح وینیل تمام شده ناچیز باشد.

پی وی سی در تولید صدها محصولی استفاده می‌شود که مصرف‌کنندگان در زندگی روزمره با آن‌ها مواجه می‌شوند، و بسیاری دیگر که کمتر با آن‌ها مواجه می‌شوند، اما با این وجود در ساخت‌وساز، الکترونیک، مراقبت‌های بهداشتی و سایر کاربردها مهم هستند. به دلیل هزینه کم و خواص فیزیکی و مکانیکی مطلوب در این کاربردها استفاده می شود. پی وی سی دارای مقاومت ذاتی در برابر شعله است. ممکن است جایگزین‌هایی برای مواد پی وی سی در دسترس باشد، اما اغلب مواد و فرآیندهای جایگزین آنقدر کارآمد نیستند و دارای هزینه های جایگزینی بسیار بالا میباشند.

 

اشتراک گذاری

مقالات وبلاگ

افزودنی های پی وی سی
افزودنی های پی وی سی
افزودنی های پی وی سی مواد افزودنی پی وی سی بایستی با افزایش مواد افزودنی، اصلاح گردد تا فرآیند آن…
پی وی سی چیست و چگونه تولید می شود؟
پی وی سی چیست و...
پی وی سی چیست و چگونه تولید می شود؟ فرآیندها پلی وینیل کلراید (پی. وی. سی) به شکل تجارتی به…
مصارف پی وی سی
مصارف پی وی سی
مصارف پی وی سی پی وی سی کاربردهای مختلفی دارد در ساختمان و ساخت و ساز، مراقبت های بهداشتی، الکترونیک،…
بازیافت پی وی سی
بازیافت پی وی سی
بازیافت پی وی سی توصیه شده ترین راه برای بازیافت PVC بازیافت مکانیکی است. ساده ترین راه این است که…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس کپتچا گوگل مورد نیاز است که تابع گوگل است سیاست حفظ حریم خصوصی و شرایط استفاده.

Iبا این شرایط موافقید.